Menu

Blog | Porady

Obraz mówi więcej niż 1000 słów, o zdjęciach nieruchomości

 

            Zainteresowanie ogłoszeniem o nieruchomości jest większe, jeżeli towarzyszą mu zdjęcia. Nie wystarczy jednak kilka przypadkowych kadrów. Od tego, jak miejsce prezentuje się na fotografiach, w dużej mierze zależy sukces ogłoszenia, zatem przedstawiamy pięć najważniejszych wskazówek dotyczących zdjęć nieruchomości.

           

            Światło

            Ciemne wnętrza odbiorcom kojarzą się negatywnie. Dlatego na fotografiach pokazujmy jasną, rozświetloną przestrzeń. Ideałem jest wykorzystanie wyłącznie światła dziennego. Przy jego niedoborze najlepiej ustawić długi czas naświetlania i zbudować nastrój włączając lampkę, czy światło punktowe. Lepiej zrezygnować z lampy błyskowej, ponieważ w jej świetle pomieszczenia prezentują się nieprzyjemnie i nienaturalnie.

 

            Szeroki kąt

            Na zdjęciach pokazujemy jak najwięcej przestrzeni. Korzystając z obiektywu szerokokątnego sprawimy, że pomieszczenia będą wyglądać na przestronne i nieco większe niż w rzeczywistości. Na takich zdjęciach również łatwiej zorientować się w układzie pomieszczeń i ustawieniu mebli, jest to zatem również ukłon w stronę klientów.

 

            Porządek

            Nawet najlepsze zdjęcie nie zrobi dobrego wrażenia, jeżeli w kadrach będzie bałagan. Zadbajmy o ustawienie mebli, usunięcie zbędnych przedmiotów i wyrównanie obrazów na ścianie, czy serwety. Śmieci, brudne blaty i podłoga, wygniecione narzuty są niedopuszczalne. Warto umieścić na stole świeże kwiaty i nieco zaaranżować przestrzeń zgodnie z ideą home stagingu.

 

            Pomieszczenia

            Najlepiej będzie, jeżeli na zdjęciach przedstawimy wszystkie pomieszczenia. Dzięki temu osoba oglądająca ogłoszenie będzie miała całościowe spojrzenie na nieruchomość. Nie warto robić tajemnicę, ponieważ wszystko i tak wyjdzie na jaw podczas spotkania z klientem na żywo.

 

            Zalety nieruchomości 

            Osoby zapoznające się z ogłoszeniem będą zainteresowane nie tylko samym wnętrzem, ale i wyglądem fasady budynku, najbliższego sąsiedztwa, bądź też widokiem z balkonu. Jeżeli zatem mamy czym się pochwalić, warto dołączyć do ogłoszenia również takie zdjęcia.