Menu

Podgląd nieruchomości | Nr MS-73-WA1 | Mieszkanie / Sprzedam

Opis

Mieszkanie na sprzedaż, Bielsko-Biała, Górne Przedmieście, ul. Solna 8

Kontakt bezpośredni : 601465920

To mieszkanie może spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. Jego główne zalety to gruntowny i solidny remont wszystkich znajdujących się w kamienicy 4 mieszkań, jak również remont samego budynku. Gwarantuje to długoletnie cieszenie się mieszkaniem, bez żadnych niespodzianek i kłopotów.

Wspaniała jest także lokalizacja. Mieszkanie jest położone blisko centrum, a jednocześnie w spokojnej bocznej i ślepej ulicy.
Po wypiciu porannej kawy w salonie przy kominku, już po 15 minutach można być na górskim szlaku lub stoku narciarskim. Z tyłu budynku jest zagospodarowany ogród, do dyspozycji są również 2 duże piwnice o powierzchni ok. 40 m2.
Zainteresowanym polecam zapoznanie się z dokładniejszym opisem budynku oraz mieszkania.

Link do lepszej jakości i większej ilości zdjęć oraz link do prezentacji: „Jak powstało to mieszkanie” mogą zostać dodatkowo Państwu wysłane e-mailem.

Budynek - opis

Kamienica została wybudowana w Bielsku-Białej pod koniec XIX wieku. Budynek jest zlokalizowany w Górnym Przedmieściu, blisko centrum miasta, przy bocznej i spokojnej ulicy z dala od miejskiego zgiełku (do starówki jest ok. 500 m, a do centrum handlowego Sfera 1500m).
W promieniu kilkuset metrów są sklepy, szkoły, przedszkola, przychodnie medyczne, szpitale, targ ze zdrową żywnością itd.

Jest to solidna, kameralna, dwu-piętrowa kamienica z poddaszem użytkowym, murowana z cegły, w całości podpiwniczona.
W budynku na każdym piętrze znajduje się tylko 1 mieszkanie ( każde o powierzchni 120 m2). Wszystkie 4 mieszkania są po kapitalnych remontach.

W sumie w budynku są 4 mieszkania (3 na poszczególnych piętrach oraz 1 na poddaszu).
Z tyłu budynku jest zagospodarowany ogród o powierzchni ok. 3 arów.

Budynek jest ocieplony, wymienione zostały wszystkie piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacja gazowa i elektryczna odbudowano 3 kominy. W 2014 r. w budynku wymienione zostało pokrycie dachowe oraz rynny, wykonano nową instalację odgromową. W budynku zainstalowana jest sieć internetowa w technologii światłowodowej. Klatka schodowa jest po remoncie.

Planowane jest również wykonanie przed budynkiem 4 miejsc parkingowych (teren przed budynkiem, jak również ogród z tyłu budynku, jest własnością współwłaścicieli budynku).

Budynek jak i każde mieszkanie mają założone odrębne Księgi Wieczyste, a cała nieruchomość jest współwłasnością mieszkańców (sprzedawane mieszkanie ma 1/3 udziału we współwłasności).

Nieruchomość jest zarządzana przez współwłaścicieli. Wpłata na rachunki Wspólnoty została ustalona na poziomie 210 zł miesięcznie (150 zł na fundusz remontowy oraz 60 zł na wydatki bieżące). Każde mieszkanie posiada oddzielne liczniki (woda, prąd, gaz).

Mieszkanie - opis

Sprzedawane mieszkanie stanowi odrębną własność i jest po kapitalnym remoncie. Mieszkanie jest bardzo przestronne, dobrze doświetlone przez duże okna oraz wybudowane z solidnych i „zdrowych” materiałów (mało metalu i zbrojeń).
Mieszkanie zostało praktycznie wybudowane na nowo i uzyskany został standard nowego mieszkania, po czym zostało starannie i gustownie wykończone (istnieje bogata dokumentacja fotograficzna remontu mieszkania).

W trakcie remontu, w mieszkaniu wyburzono wszystkie ściany (oprócz nośnych), zerwano sufity i podłogi, skuto stare tynki, usunięto wszystkie stare instalacje.

Następnie wszystko zostało odtworzone z materiałów najwyższej jakości. Sufity z wodo i ognio-odpornych płyt zostały podwieszone na niezależnej stalowej konstrukcji i wyciszone 20cm wełny mineralnej (aktualna wysokość pomieszczeń 3,1 m).
Na podłodze wylano lekką mieszankę cementowo-styropianową Polytech i na uzbrojonej oraz utwardzonej powierzchni położono podłogę z desek drzewa egzotycznego Jatoba.
W części przedpokoju, w kuchni, pomieszczeniu gospodarczym i łazience położone są płytki ceramiczne. Przy ścianach podłogi wykończone są drewnianymi listwami o wysokości 17 cm.
Wejście do mieszkania zabezpieczone jest drzwiami antywłamaniowymi firmy Dierre.

Ściany nośne zostały otynkowane i wykończone gładzią gipsową, a pozostałe ściany działowe zostały wybudowane na nowo. Ściany łazienki wykonane są z podwójnych płyt wodo odpornych.

Wszystkie instalacje w mieszkaniu (wodna, kanalizacyjna, gazowa oraz elektryczna z „siłą”) są nowe. Mieszkanie jest ogrzewane za pomocą pieca kondensacyjnego, dwufunkcyjnego z 60 l. zasobnikiem na ciepłą wodę.
W salonie jest zabudowany kominek z marmurowym portalem z wkładem KFD EKO (w kominie stalowe rury ogniotrwałe).
Wszystkie okna nowe, w pakiecie trzy-szybowym, parapety marmurowe. Usytuowanie mieszkania oraz sposób izolacji skutkuje bardzo niskimi kosztami ogrzewania.
Mieszkanie jest należycie wentylowane przez napływ świeżego powietrza trzema nawietrzakami oraz usuwanie zużytego powietrza za pomocą trzech wentylatorów dachowych pracujących całodobowo, umieszczonych na kominach (w każdym kominie rury „Spiro” - wyciągi powietrza z kuchni, łazienki oraz salonu z kominkiem).

Całość mieszkaniu ozdobiono za pomocą sztukaterii gipsowej (sztukateria pod wszystkimi sufitami ma wysokość 30 cm, a w przedpokoju i jednym pokoju jest podświetlana wężem LED). Łącznie pod sufitami położono ok. 125 m gzymsów rzeźbionych. Dodatkowo w miejscach montażu żyrandoli są rozety, a na ścianach inne elementy sztukaterii (pilastry, listwy i inne elementy ozdobne).

Z dużego przedpokoju (16 m2) z zabudowaną szafą są wejścia do kuchni ze spiżarką (15m2), pomieszczenia gospodarczego (4,1m2), łazienki (6 m2) pokoju z garderobą (29,5m2) oraz salonu przedzielonego ścianą ozdobną (48,7m2). Całkowita powierzchnia mieszkania wynosi 120 m2.

Kuchnię zabudowano stylowymi drewnianymi meblami (wyposażenie: płyta indukcyjna, zmywarka oraz lodówka z zamrażarką firmy Elektrolux, piekarnik Zanussi).

W cenę mieszkania wliczone są wszystkie elementy zabudowy stałej: kuchni łącznie z urządzeniami AGD, spiżarki, garderoby, szafy w przedpokoju oraz pomieszczenia gospodarczego jak również firany i lambrekiny w oknach salonu.
Pozostałe elementy wyposażenia oraz meble – do uzgodnienia. Mieszkanie posiada duże możliwości aranżacji.
Do mieszkania przynależą dwie piwnice z dużymi, nowymi oknami, o łącznej powierzchni ok.40m2.

Tel. właściciela mieszkania: 601465920

Link do zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1ZtVcKgE7LeCEe3cN3wxdP_q05CmEN1zR?usp=sharing

Link do prezentacji: „Jak powstało to mieszkanie”

https://docs.google.com/presentation/d/1S4dMAvpVAY0g6_ME7bwv5kfNzzTarQ33ukafHMsNo8o/edit?usp=sharing

Dane Klienta

rybakr@pro.onet.pl
601465920

Lokalizacja

śląskie
Bielsko-Biała
Bielsko-Biała
43-300
Górne Przedmieście
Solna 8

Budynek

1
2
Kamienica
-

Mieszkanie

3
120 m2
do zamieszkania
PCV – nowe
wymienione
własne gazowe – junkers
prąd, woda, ciepła woda własna, gaz, telefon, internet
piwnica, garaż, ogródek, miejsce parkingowe

Informacje

-
210 zł
525000 zł
Wstecz